Zarządzanie kryzysowe w Województwie, Powiecie i Gminie
STUDIA PODYPLOMOWE
CEL STUDIÓW
Zarządzanie kryzysowe to działalność administracji publicznej będąca elementem kierowania bezpieczeństwem narodowym. Polega ono na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym oraz przygotowaniu do podejmowania kontroli nad sytuacjami trudnymi w oparciu o zaplanowane wcześniej działań. Zadaniem zarządzania kryzysowego jest też reagowanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, a także usuwanie ich skutków oraz odtwarzanie zasobów i infrastruktury.
Dwusemestralne studia podyplomowe (niestacjonarne) na kierunku Zarządzanie kryzysowe w Województwie, Powiecie i Gminie umożliwiają opanowanie umiejętności związanych m.in. z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowy i rozwiązywania konfliktów oraz związane z zarządzaniem ludźmi. W trakcie tych studiów słuchacz pozna zadania administracji publicznej w zakresie reagowania kryzysowego, istotę i zadania instytucji bezpieczeństwa na szczeblu państwowym i samorządowym. Zdobędzie również doświadczenie w wykorzystaniu wiedzy teoretycznej z zakresu planowania i logistyki w sytuacjach kryzysowych.
Absolwenci kierunku Zarządzanie kryzysowe w Województwie, Powiecie i Gminie znajdują zatrudnienie w służbach rządowych lub samorządowych, w wydziałach zarządzania kryzysowego oraz instytucjach z wiązanych z zarzadzaniem kryzysowym, w instytucjach bezpieczeństwa publicznego o zasięgu krajowym i samorządowym.
W programie studiów m.in.:
- Analiza i ocena ryzyka
- Infrastruktura krytyczna i jej ochrona
- Instytucja bezpieczeństwa na szczeblu samorządowym
- Planowanie bezpieczeństwa w jednostkach samorządowych
- Podstawy prawa administracyjnego
- Przywództwo w zarządzaniu kryzysowym
DLA KOGO?
Studia adresowane są do kandydatów zainteresowanych zarządzaniem kryzysowym oraz bezpieczeństwem publicznym.
Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych z dyplomem co najmniej licencjata:
– dla osób pracujących lub chcących podjąć pracę w instytucjach, których zadaniem i celem jest zarządzanie kryzysowe lub zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:
- Uzyskanie zaliczeń oraz zdanie egzaminów określonych w planie studiów;
- Pozytywna ocena z egzaminu dyplomowego;
- Uregulowanie opłat za studia, o których mowa w Regulaminie Studiów Podyplomowych.
OPŁATY ZA STUDIA
Opłata miesięczna: 480 zł; semestralna: 2630 zł; jednorazowa: 4940 zł
AKTUALNOŚCI: