W piątek i sobotę 24-25 maja 2019 r. miała miejsce II edycja Studenckiej Konferencji Naukowej pt. BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ. ZARZĄDZANIE W CODZIENNOŚCI”, poruszającej zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa dnia codziennego i zarządzania. Organizatorami konferencji były dwa koła naukowe: Studenckie Koło Naukowe „Dyrygent”, nad którym opiekę sprawuje p. prorektor dr Katarzyna Górecka i Studenckie Koło Naukowe „Sofia” pod opieką dr Joanny Farysej. Członkowie kół nie tylko aktywnie włączyli się w przygotowania , przygotowywali materiały (tu gorące podziękowania przede wszystkim dla studentów z gr. Ps.51 i ZN 31), zasiadali w komitecie organizacyjnym, ale także wzięli udział w obradach jako referenci.
Uczestnicy konferencji niejednokrotnie podejmowali tematykę, którą bardzo dobrze znają ze swojej pracy zawodowej, m.in. poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miast i wsi; działalność służb mundurowych (straży pożarnej, policji, wojska i straży granicznej) a bezpieczeństwo publiczne; funkcjonowanie portu lotniczego i lotnictwa cywilnego w kontekście potencjalnego zagrożenia; tematyka związana z bezpieczeństwem żywności i żywienia czy systemy zarządzania jakością.
Efektem takiego związku teorii z praktyką był wysoki pod względem merytorycznym poziom wystąpień. Najlepsi referenci zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi:
-p. Marcin Wróbel, „Wpływ lotnictwa cywilnego na bezpieczeństwo publiczne Rzeczypospolitej Polskiej”;
-p. Tomasz Dolata, „Stres jako element służby funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej”;
-p. Tomasz Sarnecki, „ Islam jako ideologiczna inspiracja dla grup terrorystycznych”;
-p. Marcin Janka, „Poziom świadomości mieszkańców domu pomocy społecznej w Łężeczkach na temat żywienia i żywności”;
-p. Stanisław Szafran, „Kształcenie wiedzy, umiejętności i postaw w zakresie bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego”;
-p. Ewelina Jańska, „Syndrom wypalenia zawodowego u funkcjonariuszy policji”;
– p. Martyna Podolska, „Ocena szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwie XYZ”
– p. Maria Kazimiera Karasińska, „ Zarządzanie ryzykiem zawodowym na stanowisku stolarza w zakładzie meblarskim WITOWA Sp. z o.o.”