Podpisanie Porozumienia o Współpracy z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa od lat współpracuje z różnymi podmiotami, a grono naszych partnerów sukcesywnie powiększa się. W dniu 3 października zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelnią a Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.

Podpisania porozumienia dokonali Dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach dr Helena MAREK oraz Komendant płk SG Roman ŁUBIŃSKI.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca obejmująca przede wszystkim wymianę doświadczeń w zakresie metodyki nauczania oraz realizacji procesu dydaktycznego a także  wychowania i edukacji w obszarze bezpieczeństwa.

Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie jest jednym z trzech ośrodków w Straży Granicznej przygotowujących wysoko wykwalifikowane kadry do prestiżowej i odpowiedzialnej służby w ochronie granic Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją działalność realizuje w oparciu o obiekty, w których szkolenie dla potrzeb formacji granicznych prowadzone jest od ponad sześćdziesięciu lat, kontynuując wieloletnie tradycje szkolnictwa zawodowego powstałych po II wojnie światowej Wojsk Ochrony Pogranicza.

W murach kętrzyńskiej szkoły realizowane są szkolenia z zakresu ochrony granicy państwowej, prawa, kryminalistyki, fałszerstw dokumentów, pirotechniki, bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej, taktyki i techniki interwencji oraz języków obcych.

Wszystkie szkolenia, oprócz wyposażenia słuchaczy w określoną specjalistyczną wiedzę, mają za zadanie wyrobienie określonych nawyków i umiejętności koniecznych podczas wykonywania codziennych, niełatwych obowiązków służbowych.

Szkolenia prowadzone są w salach wykładowych i specjalistycznych laboratoriach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt techniczny. Słuchacze, poznają tajniki wykonywania zawodu i zastosowania sprzętu i urządzeń analogicznych do tego, który znajduje się na wyposażeniu jednostek organizacyjnych Straży Granicznej.

Kętrzyńska szkoła Straży Granicznej znana jest w cywilnych środowiskach akademickich z organizacji licznych sympozjów i konferencji naukowych, których efektem są liczne publikacje pokonferencyjne, artykuły i skrypty oraz filmowe i fotograficzne materiały dydaktyczne.

Dla obu stron porozumienia, to również ogromna szansa na wymianę doświadczeń oraz wiedzy w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem.

Informacje oraz zdjęcia pochodzą ze strony:
http://www.cs.strazgraniczna.pl/