Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży – innowacyjne metody – zapraszamy na szkolenie już 13.02.2019!

Drodzy Studenci i Absolwenci,

„Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży – innowacyjne metody”, to kolejne interesujące szkolenie, na które już w grudniu, zaprasza Was Akademickie Biuro Karier i Rozwoju.

TERMIN i MIEJSCE: 13.02.2019  godz. 14:00-18:00, Poznań, ul. Strusia 12.

Program szkolenia:

  1. Przedstawienie pojęć związanych z uzależnieniem, charakterystyka współcześnie zażywanych substancji psychoaktywnych, omówienie i wyjaśnienie współczesnego problemu tzw. „dopalaczy”.
  2. Charakterystyka uzależnienia od substancji oraz uzależnienia behawioralnego – od czynności (hazard, seks, zakupy, jedzenie, komputer/media i inne).
  3. Współczesne rozumienie uzależnienia/szkodliwego zażywania jako objawu całościowego funkcjonowania człowieka lub innego zaburzenia psychicznego (m.in. zaburzenia nastroju, nerwicowe, osobowości, psychoza, trauma).
  4. Działania pożądane i niepożądane w eksperymentowaniu z substancjami psychoaktywnymi oraz czynniki chroniące i ryzyka w życiu człowieka – przedstawienie metod pracy profilaktycznej z młodzieżą.
  5. Aspekty prawne związane z substancjami psychoaktywnymi.
  6. Innowacyjne metody w profilaktyce i psychoterapii uzależnień – m.in. charakterystyka Międzynarodowego Programu profilaktycznego „Fred goes net”.
  7. Przedstawienie przyczyn uzależnień i eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi
    z wykorzystywaniem różnych podejść i metod psychologicznych w pracy profilaktycznej
    i psychoterapeutycznej z klientem: Dialog Motywujący, Analiza Transakcyjna, Psychoterapia Systemowa, Redukcja szkód w psychoterapii.
  8. Jak pomagać – struktura i kierunki działań interwencyjnych w profilaktyce i psychoterapii.
  9. Charakterystyka i specyfika zawodu profilaktyka uzależnień oraz terapeuty uzależnień.

Prowadzący:

Krzysztof Kaźmierowski – psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, certyfikowany trener profilaktyki uzależnień, posiada certyfikat 101 z Analizy Transakcyjnej; współzałożyciel i współwłaściciel Ośrodka psychoterapii Poznańska ATmosfera oraz współzałożyciel
i współwłaściciel Wielkopolskiego Instytutu Szkoleń psychologicznych „Empiria”. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2009 roku, obecnie prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz szkolenia i warsztaty o charakterze psychoedukacyjnym w ramach Poradni Profilaktyki,  Leczenia
i Terapii Uzależnień MONAR w Poznaniu, Ośrodka Poznańska ATmosfera oraz Instytutu „Empiria”.
W psychoterapii wykorzystuje podejście Analizy Transakcyjnej oraz metody Dialogu Motywującego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji prowadzonej m.in. przez certyfikowanych nauczycieli
i superwizorów Analizy Transakcyjnej. Ponadto od 2013 roku koordynuje międzynarodowym Programem profilaktycznym „FreD goes net” w Poznaniu. Regularnie bierze udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje – obecnie warsztat psychoterapeuty rozwija w Szkole Analizy Transakcyjnej – 6 letniej szkole psychoterapii prowadzonej przez Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu, posiadającej akredytację Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (EATA) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (ITAA). W ramach Szkoły AT ubiega się
o międzynarodowy certyfikat Analityka Transakcyjnego w dziedzinie psychoterapii (CTA-P) oraz międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty.

Szczegóły i zapisy: https://www.wsb.net.pl/kursy-i-szkolenia/profilaktyka-uzaleznien-dzieci-i-mlodziezy-innowacyjne-metody/

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 30.01.2019!

Zapraszamy!