V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Edukacja Elit XXI wieku” – Współczesne zagrożenie cywilizacyjne – depresja, stres, wypalenie zawodowe, uzależnienia…

Strona główna

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
z siedzibą w Poznaniu zaprasza na
Konferencję Naukową Edukacja Elit XXI wieku
Współczesne zagrożenie cywilizacyjne – depresja, stres, wypalenie zawodowe, uzależnienia…

Jastrzębie-Zdrój, 24 października 2024 r.

Konferencja odbędzie się w Centrum Leczenia Uzależnień NEURO-MED, ul. Dębowa 20, 44-330 Jastrzębie-Zdrój.

Konferencja trwa od 9:00-15:00.

 

Uczestnictwo

  • Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia (pocztą tradycyjną lub w postaci załącznika do e-maila) oraz przekazanie opłaty konferencyjnej na konto organizatora do 15 października 2024 roku.
  • Obrady prowadzone będą w językach polskim i angielskim, w formie referatów,  prezentacji oraz warsztatów w sesjach plenarnych i w sekcjach problemowych. Ze względu na konieczność limitowania czasu trwania konferencji, organizatorzy przeznaczają do 15 minut na wystąpienie.
  • Komitet Naukowy Konferencji zastrzega sobie prawo dokonania tematycznego ograniczenia problematyki obrad po otrzymaniu zgłoszeń uczestnictwa i tematów referatów oraz komunikatów.
    Recenzowana monografia naukowa zostanie opublikowana. Za zgłoszone referaty i komunikaty autorzy nie otrzymają honorarium.
  • Tekst wystąpienia o objętości nieprzekraczającej 10 znormalizowanych stron formatu A4 (Microsoft Word) wraz z wszystkimi oświadczeniami (do pobrania na stronie) należy przesłać drogą elektroniczną na adres: [email protected], najpóźniej do 30 listopada 2024 roku.
  • Wnoszona przez wszystkich uczestników, przeznaczona jest na materiały konferencyjne, publikację artykułu w monografii wieloautorskiej oraz udział w obradach konferencji.
  • Opłata dla uczestników konferencji wynosi 100 zł
  • Do 20 października 2024 r. wszystkim uczestnikom, którzy w terminie zgłoszą swój udział oraz dokonają opłaty konferencyjnej, zostanie przedstawiony szczegółowy program konferencji.

Komitety

KOMITET NAUKOWY

Dr FIGAS Ewa – przewodniczący

Dr Zacharjasz Aneta – z-ca przewodniczącego

Dr DERDA Dobiesław

Dr ZIELONKA – RDUCH Patrycja

Dr STARIK Natasza

Mgr ROKOWSKI Wojciech

Mgr SKOMRA – GAJDA Renata

KOMITET ORGANIZACYJNY

Mgr Monika NIEDZIELKO

Mgr Anita IWANIEC

Mgr Natalia MIKUŁA

Dr Natalia MAJCHRZAK

Problematyka

  • Świadomość i profilaktyka zdrowia psychicznego: konferencja ma na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego oraz promowanie strategii profilaktycznych wśród elit społecznych, akademickich i zawodowych.
  • Zwalczanie stygmatyzacji: poprzez prezentacje, dyskusje i warsztaty, konferencja dąży do zwalczania stygmatyzacji związanej z problemami zdrowia psychicznego, zmniejszając bariery dostępu do pomocy i wsparcia.
  • Rozwój kompetencji psychospołecznych: konferencja ma na celu promowanie rozwoju kompetencji psychospołecznych wśród elit XXI wieku, włączając w to umiejętności radzenia sobie ze stresem, budowania zdrowych relacji interpersonalnych oraz rozwijania odporności psychicznej.
  • Wsparcie psychologiczne w miejscu pracy: omówienie najlepszych praktyk dotyczących wsparcia psychologicznego w miejscu pracy dla elit zawodowych, w tym programów edukacyjnych, systemów wsparcia oraz promocji zdrowego równowagi między pracą a życiem prywatnym.
  • Znaczenie zdrowego stylu życia: konferencja skupia się również na znaczeniu zdrowego stylu życia, w tym regularnej aktywności fizycznej, odpowiedniej diety i prawidłowego snu, dla utrzymania zdrowia psychicznego elit XXI wieku.
  • Innowacje w edukacji zdrowotnej: prezentacja innowacyjnych podejść i narzędzi w edukacji zdrowotnej, które mogą być skutecznie stosowane w pracy z elitami XXI wieku w zakresie zdrowia psychicznego.
  • Prowadzenie badań naukowych: konferencja może stanowić platformę do prezentacji i dyskusji nad najnowszymi badaniami naukowymi z zakresu zdrowia psychicznego elit XXI wieku oraz identyfikacji obszarów wymagających dalszych badań.

Program

Wymagania redakcyjne

Tekst artykułu pokonferencyjnego o objętości zgodnej z wymogami redakcyjnymi należy przekazać do Sekretariatu Kongresu pod adres:
e-mail: [email protected] lub [email protected].pl najpóźniej  do 30 LISTOPADA 2024 roku.

 

Wytyczne dla autorów do pobrania na stronie Wydawnictwa.

Na końcu artykułu prosimy dołączyć:

  • tytuł w j. angielskim,
  • streszczenie w j. polskim i j. angielskim (do 10 wierszy, informujące o przedmiocie i celu badań oraz wynikach),
  • słowa klucze w j. polskim i j. angielskim (minimum 3 słowa),
  • bibliografię,
  • krótką notkę o autorze – wzór notki

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Kierownikiem Wydawnictwa:
[email protected]

Uwaga! Za zgłoszone referaty i komunikaty autorzy nie otrzymają honorarium.

Kontakt

KORESPONDENCJĘ PROSIMY KIEROWAĆ NA ADRES:
​Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
E. Orzeszkowej 1
​60-778 Poznań

Sekretariat konferencji:
[email protected]

Archiwum