Psychologia w ratownictwie – komunikacja z poszkodowanymi w zamachach, wypadkach, katastrofach, atakach terrorystycznych
OPIS
Jak się zachować w czasie akcji ratunkowej wobec poszkodowanych? Jak postępować z dzieckiem, ofiara gwałtu, osobą agresywną lub chorą psychicznie? Dlaczego tak ważna jest komunikacja na miejscu wypadku, katastrofy, ataku terrorystycznego? Czy komunikacja z osobą udzielającą pomocy może wpłynąć na to jak ofiara później poradzi sobie ze swoimi emocjami?
Program:
- Komunikacja z ofiarą – osobą dorosłą
- Komunikacja z ofiarą – dzieckiem
- Komunikacja z ofiara – osobą chorą psychicznie
- Komunikacja z ofiarą – osobą poszkodowaną przestępstwem np. zgwałconą
- Komunikacja z ofiarą osobą agresywną i pod wpływem środków odurzających
Szkolenie prowadzi:
Monika Filipowska, psycholog współpracujący z funkcjonariuszami służb mundurowych w tym jednostek specjalnych. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu nabywania kompetencji społecznych, psychologicznych oraz komunikacyjnych. Przygotowuje kandydatów do służby oraz prowadzi szkolenia podnoszące kwalifikacje dla funkcjonariuszy służb mundurowych w zakresie psychologii. Zajmuje się też pomocą psychologiczną dla funkcjonariuszy służb mundurowych, weteranów, osób uzależnionych, dla ofiar przestępstw i ofiar przemocy domowej. Specjalista z zakresu diagnozy, Interwencji Kryzysowej, oraz pomocy psychologicznej. Wykładowca Psychologii w kryzysie, Psychologii zagrożeń oraz Współpracy z mediami w wypadkach masowych, katastrofach i atakach terrorystycznych na uczelniach wyższych. Członek Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce.
Adresaci szkolenia: Studenci kierunków bezpieczeństwa, pedagogiki, socjologii, psychologii, policjanci, pedagodzy, pracownicy socjalni, psychologowie, kuratorzy, lekarze, pielęgniarki i inne osoby
MIEJSCE I TERMIN
Termin: Termin w trakcie ustaleń
Miejsce: Szkolenie on-line za pomocą aplikacji Microsoft Teams (uczestnicy otrzymają link do szkolenia).
CENA
130 zł (studenci, absolwenci i pracownicy)
150 zł (osoby spoza Uczelni)
REKRUTACJA
Zapisy na szkolenie odbywają się poprzez
Osoby, które wypełniły i przesłały formularz zgłoszeniowy, zobowiązane są do wniesienia opłaty za szkolenie przelewem – w ciągu 3 dni od daty otrzymania wiadomości e-mail z informacją potwierdzającą organizację szkolenia w wyznaczonym terminie. Wymaga to od uczestnika przesłania e-maila z potwierdzeniem dowodu wpłaty na adres: [email protected].
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.
Wpłatę za szkolenie należy kierować na konto Uczelni:
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa,
Elizy Orzeszkowej 1, 60-778 Poznań
NIP: 7781423778
Nr konta: 49 1090 1346 0000 0001 1934 6279 z dopiskiem „Imię, nazwisko, tytuł szkolenia”
KONTAKT:
Tel: 61 8 510 518//e-mail: [email protected]