W 1997 roku ukończył szkołę średnią nr 4 w Gliwicach. 04 listopada 1997 roku rozpoczął zasadniczą służbę wojskową w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Koszalinie, którą ukończył w 1998 roku. Od roku 1998 kontynuował służbę wojskową w 6. batalionie desantowo-szturmowym w Gliwicach.
W 2013 roku ukończył studia wyższe, zyskując tytuł licencjata na Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, na kierunku: bezpieczeństwo narodowe, specjalność: bezpieczeństwo antyterrorystyczne, na podstawie pracy licencjackiej, pt. Siły Zbrojne w systemie politycznym Niemiec, napisanej pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Zdzisława Cuttera. W tym samym roku rozpoczął studia magisterskie na Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, na kierunku: bezpieczeństwo narodowe, specjalność: audyt i bezpieczeństwo informacji. Pracę magisterską, pt. Bezpieczeństwo żołnierzy w misjach stabilizacyjnych napisaną pod kierunkiem naukowym dr. inż. Krystiana Cubera, obronił w 2015 roku. Egzamin magisterski zdał z wynikiem bardzo dobrym.
Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, na kierunku: zarządzanie bezpieczeństwem państwa oraz: menadżer bezpieczeństwa informacji z archiwistyką. Oba kierunki ukończył z oceną bardzo dobrą.
Pobierając naukę równolegle pełnił służbę jako żołnierz zawodowy w elitarnym 6. batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
W trakcie 22-letniej nienagannej służby wojskowej wykonał ponad 100 skoków spadochronowych. Był także uczestnikiem kilku misji zagranicznych (latach 2004 -2005 w PKW SFOR oraz PKW EUFOR w Bośni i Hercegowinie, w 2008 roku w PKW ISAF w Islamskiej Republice Afganistanu, w 2017 roku w PKW KFOR w Republice Kosova). Czynny udział w misjach stabilizacyjnych wzbudził jego zainteresowanie Polskimi Kontyngentami Wojskowymi.
Po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra w roku 2016 przystąpił do zdawania egzaminów wstępnych oraz rozmowy kwalifikacyjnej do Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Rozmowa oraz egzamin zakończyły się wynikiem pozytywnym, dając możliwość rozpoczęcia nauki na kierunku aeromobilnym. W tym samym roku, po zdaniu egzaminu oficerskiego, otrzymał patent oficerski oraz awans na pierwszy stopień oficerski.
Po zakończeniu misji w Republice Kosova w 2017 roku przystąpił do rozmowy kwalifikacyjnej na studia doktoranckie na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w dyscyplinie: historia. Rozmowę tą przeszedł pozytywnie. Od listopada 2017 roku jest zatem studentem studiów doktoranckich na wskazanej powyżej Uczelni. Obecnie jest doktorantem III roku historii. Rozprawę doktorską, pt.: Polski Kontyngent Wojskowy w Iraku w latach 2003-2011, pisze pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Zdzisława Cuttera.
Jego dotychczasowy dorobek naukowy obejmuje artykuł pt. Posługa kapelanów wojskowych podczas misji pokojowych i stabilizacyjnych w Polskich Kontyngentach Wojskowych, wydany drukiem w dwumiesięczniku teologiczno-naukowym „Ateneum Kapłańskie” pod red. ks. dr. hab. Waldemara Karasińskiego, ks. dr. hab. Jacka Szymańskiego, ks. dr. Jacka Kędzierskiego, ks. dr. hab. Zbigniewa Zarembskiego, Włocławskie Wydawnictwo Diecezjalne 2019. Ponadto od roku 2018 prowadzi zajęcia dydaktyczne w charakterze wykładowcy w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, na Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach, gdzie jestem również członkiem Rady Wydziału.
Jego zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim historię XX i XXI wieku oraz historię wojskowości. Lubi ponadto literaturę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także filmy historyczne i programy popularnonaukowe. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem wojskowym, jazdą na motorze oraz sportami walki. Obecnie jest współzałożycielem militarnego klubu motocyklowego. Amatorsko zajmuje się wędkarstwem. Jego pasją jest historia, kickboxing oraz motocykle.