Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o obronności. Pracę doktorską na temat: Kompetencje komunikacyjne studentów Akademii Obrony Narodowej w Warszawie wobec ich deklaracji przygotowała w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej pod kierunkiem naukowym płk. prof. zw. dra hab. inż. Jarosława Wołejszo i obroniła w 2014 roku.
W kręgu jej zainteresowań naukowo-badawczych znajdują się komunikacja interpersonalna, a zwłaszcza niewerbalna (mowa ciała) sposoby porozumiewania się oraz kultura języka, a w szczególności poprawność i świadomość językowa. Wyrazem tych zainteresowań jest prowadzenie badań naukowych nad językiem w dowodzeniu i zarządzaniu.
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra filologii polskiej. Wykształcenie filologiczne wzbogaciła dwiema specjalizacjami: dziennikarską i pedagogiczną, aby mieć pełne przygotowanie do wykonywania zawodu dziennikarza i nauczyciela. Tematem pracy magisterskiej, którą obroniła w czerwcu 2009 r., były „Niewerbalne sposoby komunikowania się w ujęciu pragmalingwistycznym”. Podczas studiów współpracowała z Radiem Merkury w Poznaniu oraz z „Kwartalnikiem Drezdeneckim”, lokalnym czasopismem, w którym opublikowała szereg artykułów prasowych. W trakcie studiowania odbyła również wiele praktyk w szkołach, ucząc języka polskiego. Kontakt z mediami oraz nauczanie młodych ludzi przedmiotów humanistycznych daje jej poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wewnętrznej radości, która przenika we wszystkie sfery jej życia.
Prywatnie uwielbia górskie podróże, jazdę na nartach oraz koty i kwiaty. Ceni wartości rodzinne oraz szczerość i uczciwość w kontaktach międzyludzkich.
Jej motto życiowe brzmi: „Żyj tak, jakby to był ostatni dzień Twojego życia”.
W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa pracuje od marca 2010 r. Rozpoczęła od stanowiska asystent rektora-rzecznik. We wrześniu 2010 r. powierzono jej czasowe pełnienie obowiązków Prorektora ds. jakości oraz rolę kierownika zespołu organizującego Dział Jakości, którego została dyrektorem. Od lutego 2011 r. pełniła również funkcję koordynatora zmian struktury zarządzania Uczelnią. Przygotowała obszar działalności Prorektora – nowego stanowiska związanego z kształtowaniem relacji społecznych oraz dbałością o sprawy studenckie. Od maja 2011 r. była Pełnomocnikiem rektora ds. jakości oraz została czasowo powołana na stanowisko Prorektora.
W październiku 2012 roku została wyznaczona na stanowisko prorektora ds. jakości.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: Kultura języka z retoryką oraz Warsztaty kompetencji pedagogicznych.