Dr Robert WIERZBIŃSKI

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, kontynuował swoje wykształcenie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  uzyskując tytuł zawodowy magistra pedagogiki, specjalność resocjalizacja.

W roku 1995 ukończył indywidualnym tokiem studiów psychologię wojskową. Następnie na tym samym Uniwersytecie w 2003 roku obronił pracę doktorską z dziedziny pedagogiki  społecznej.

W ciągu 22 lat służby w Siłach Zbrojnymi RP, piastował różne stanowiska dowódcze, wychowawcze i dydaktyczne.

W latach 2001-2003 kierownik nieetatowej poradni psychoterapeutycznej w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Od 2005 roku związany z Wyższa Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu, gdzie w latach 2006-2008 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Nauk Społeczno–Ekonomicznych. Do chwili obecnej autor publikacji naukowych z dziedziny pedagogiki, psychologii i dydaktyki.

 

Publikacje

  1. R. Wierzbiński „Sztuki i systemy walki – wybrane aspekty psychopedagogiczne”
    (w:) N. Starik, T. Węglarz, „Edukacja XXI wieku” Podmioty, środowiska i obszary edukacyjne. Wyzwania i zagrożenia połowy XXI wieku, t. 3, Poznań 2015.
  2. R. Wierzbiński, M. Pawlak, „Organizacja ucząca się i wychowująca w obliczu nowych wojen” (w:) W. Horyń, N. Fechner, „Bezpieczeństwo – wielorakie perspektywy” Bezpieczeństwo z perspektywy środowisk i obszarów, t. 1, Poznań 2014
  3. R. Wierzbiński, M. Pawlak,Wykorzystanie zróżnicowanych kulturowo środowisk
    do działań niekonwencjonalnych” w: „Bezpieczeństwo Europy”, Polskie Towarzystwo Geopolityczne – złożone do druku

 

Opis doświadczenia zawodowego w zakresie programu studiów, w tym informacja o posiadanym prawie wykonywania zawodu lub uprawnieniu do wykonywania zawodu

Od 2008 roku  piastuje funkcje managera ds. bezpieczeństwa Grupy Intermarche, gdzie w codziennej działalności organizuje i wdraża autorskie systemy bezpieczeństwa dedykowane bazom logistycznym, centrom dystrybucyjnym i punktom sprzedaży wielkopowierzchniowej. Uczestniczy w postępowaniach sprawdzających i sądowych dotyczących eliminowania kradzieży i strat w handlu. Organizator  postępowań wywiadowczych związanych z ochroną działalności biznesowej i postępowań sprawdzających  partnerów biznesowych.  Aktywny uczestnik konferencji organizowanych przez Polska Izbę Handlu i Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji  Niejawnych (w latach 2010–2015  siedmiokrotnie), ekspert w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych oraz ds. bezpieczeństwa takich periodyków jak: Wiadomości Handlowe, Handel i Usługi, Logistyka czy European Security. Ponadto   audytor i konsultant systemów zarządzania i bezpieczeństwa grupy Schur, specjalista systemów bezpieczeństwa logistyki i bezpieczeństwa biznesu, trener i szkoleniowiec.

 

Dorobek dydaktyczny

Wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu

Jako Adiunkt  Zakładu Dydaktyki w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu prowadził takie przedmioty jak min.: pedagogika wojskowa, teor

etyczne podstawy wychowania, psychologia dowodzenia i pola walki, psychologia społeczna, dydaktyka ogólna i  szkoły wyższej.