Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, specjalności: nowe technologie informacyjno-komunikacyjne w marketingu, nowe media w kampaniach wyborczych, nowe media, Internet i komunikacja cyfrowa, Internet, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, tytuł rozprawy doktorskiej: „Nowe media jako przestrzeń rywalizacji politycznej na przykładzie kampanii prezydenckich w Polsce w latach 1995-2015” (2018).
Zainteresowanie naukowe oscylują wokół nowych mediów, w szczególności w obszarze polityki, polityki społecznej, a także bezpieczeństwa, technologii informacji i pracy umysłowej.
Doświadczenie zawodowe związane z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, piastowane funkcje i stanowiska (w latach 2005-2019) Kierownik Zespołu Promocji, Rzecznik Rektora, Pełnomocnik Rektora ds. promocji, Dyrektor Działu Promocji i Rekrutacji, Pełnomocnik Rektora ds. e-brandingu, Prorektora ds. promocji, organizator kampanii informacyjno – rekrutacyjno – marketingowych na studia, prowadziła działalność promocyjną Uczelni, zajmowała się budowaniem długofalowych relacji z zewnętrznymi partnerami naukowymi i biznesowymi, promowaniem Uczelni wśród potencjalnych kandydatów na studia, kreowaniem wizerunku Uczelni w social media, organizowaniem i koordynowaniem spotkań promocyjnych, spotkań z interesariuszami Uczelni, tworzeniem materiałów dotyczących Uczelni: informatorów, broszur i ulotek. Od 2018 – obecnie Prezes Spółki BHFO GmbH w Niemczech. Własna działalność gospodarcza z sektora motoryzacji prowadzona w Polsce (2015-2019).
Doświadczenie dydaktyczne zdobywała w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Prowadziła zajęcia z zakresu nowych mediów, promocji bezpieczeństwa, międzynarodowych stosunków politycznych, współczesnych systemów politycznych, technologii informacyjnej, technologii pracy umysłowej.
Promotor prac dyplomowych od roku akademickiego 2018/2019 – prac licencjackich, od roku akademickiego 2019/2020 prac magisterskich.
Osiągnięcia:
- Recenzentka 21 numeru czasopisma naukowego studentów i doktorantów „Refleksje” nr 21/2020, wydanego przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu (recenzja 11 artykułów).
- Laureatka dwóch prestiżowych nagród za rozprawę doktorską: nagrody im. dr. Pawła Stępki, przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Uniwersytet Warszawski; nagrody w Konkursie Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych im. prof. Czesława Mojsiewicza za najlepszą pracę doktorską w dyscyplinie nauk o polityce.
- Nagrody Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa za wybitne osiągnięcia naukowo-dydaktyczne i administracyjne (m.in. stypendium doktoranckie).
- Uczestnictwo w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Paradygmaty badań nad bezpieczeństwem” w dniach 4-6.12.2013r, organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu. Wystąpienie na temat: „Student Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa – kim jest i co skłoniło go do wyboru studiów w WSB – analiza porównawcza”. Członek komitetu organizacyjnego wyżej wymienionej konferencji.
- Uczestnictwo w konferencji naukowej organizowanej przez Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu: „Marketing i technologia 2013” w dniach 27-28 maja 2013r.
- Aktywne uczestnictwo w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Paradygmaty badań nad bezpieczeństwem” w dniach 3-5.12.2014r. w Zakopanem. Wygłoszenie referatu na temat: „Internet jako erzac wolności a problem bezpieczeństwa w sieci”. Członkostwo w Komitecie Organizacyjnym tejże konferencji – edycja 2014.
- Członkostwo w Komitecie Organizacyjnym IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Paradygmaty badań nad bezpieczeństwem” – Bezpieczeństwo na początku XXI wieku – wyzwania, szanse i zagrożenia – w dniach 2-4.12.2015r. w Gniewie.
- Uczestnictwo w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ewolucja Systemu Politycznego” – Demokracja przedstawicielska vs. demokracja bezpośrednia w Polsce i w Europie – w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach. Zredagowanie i wygłoszenie referatu na temat: „Internet w kampanii prezydenckiej w Polsce w 2015 r”.
- Uczestnictwo w XVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Europa XXI wieku” – Europa i Unia Europejska w obliczu nowych wyzwań – w dniach 1-2 luty 2018 r. w Collegium Polonicum w Słubicach. Prezentacja dotychczasowych wyników badań z pracy doktorskiej: „Angażowanie i mobilizowanie wyborców za pośrednictwem Internetu w prezydenckich kampaniach wyborczych w Polsce”.
- Uczestnictwo w XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Europa XXI wieku” w dniach 6-7 luty 2020 r. w Collegium Polonicum w Słubicach. Odebranie nagrody w Konkursie Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych im. prof. Czesława Mojsiewicza za najlepszą pracę doktorską w dyscyplinie nauk o polityce.