Streetworking – resocjalizacja w środowisku otwartym
STUDIA PODYPLOMOWE
CEL STUDIÓW
Celem studiów podyplomowych streetworking – resocjalizacja w środowisku otwartym jest wszechstronne przygotowanie specjalistów do pracy w trudnych warunkach społecznych, z osobami i grupami wykluczonymi.
Uczestnicy poznają teoretyczne podstawy streetworkingu oraz specyfikę pracy z osobami marginalizowanymi. Program studiów kładzie duży nacisk na metodykę pracy na ulicy i rozwój praktycznych umiejętności, takich jak techniki interwencji kryzysowej oraz komunikacja z osobami znajdującymi się w trudnych sytuacjach.
Uczestnicy nauczą się skutecznego działania, zarówno w ramach zespołów streetworkerów, jak i w szerokim kontekście współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i służbami ratunkowymi, które wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i osoby marginalizowane.
Program studiów z zakresu streetworkingu ma na celu propagowanie nowoczesnych i skutecznych metod pracy bezpośredniej z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, co przyczyni się do lepszej jakości i efektywności działań w tym obszarze.
DLA KOGO?
Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych z dyplomem, co najmniej licencjata:
- pedagogów i nauczycieli: profesjonalistów pracujących w szkołach i placówkach edukacyjnych, którzy pragną lepiej zrozumieć problemy młodzieży wykluczonej społecznie i wdrażać odpowiednie programy wsparcia,
- pracowników socjalnych: osób pracujących w instytucjach pomocy społecznej, które chcą poszerzyć swoje kompetencje o specjalistyczne metody streetworkingu, aby skuteczniej docierać do osób w trudnych sytuacjach życiowych,
- pracowników organizacji pozarządowych (NGO): osób zaangażowanych w działalność organizacji non-profit, które zajmują się pomocą osobom wykluczonym społecznie, w kryzysie bezdomności, uzależnionym czy młodzieży zagrożonej patologiami,
- absolwentów kierunków, takich jak: pedagogika, psychologia, bezpieczeństwo publiczne,
- osób, których praca bazuje na rozwiązywaniu konfliktów, prowadzeniu działań profilaktycznych i prewencyjnych w odniesieniu do różnego rodzaju zagrożeń społecznych.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:
- uzyskanie zaliczeń oraz zdanie egzaminów określonych w planie studiów,
- pozytywna ocena z egzaminu dyplomowego,
- uregulowanie opłat za studia, o których mowa w Regulaminie Studiów Podyplomowych.
OPŁATY ZA STUDIA
Opłata miesięczna: 570 zł; semestralna: 3450 zł; jednorazowa: 6250 zł
AKTUALNOŚCI: